Historie metody

Historie metody

Dr. Günter Enderlein vysvětloval vznik nemocí takto:

„Každá prudká změna nebo narušení vnitřního prostředí těla může jinak neškodnému mikroorganismu umožnit, aby se vyvinul až do určitého stavu cyklického vývoje, do formy.

Jitka Čekalová

Centrum zdraví Vysočina.

Německý mikrobiolog profesor Dr. G. Enderlein (1872-1968) působil jako kurátor berlínského zoologického muzea a je autorem více než 500 vědeckých publikací. Profesor Enderlein byl oponentem Louise Pasteura, který tvrdil, že bakterie a viry napadají naše tělo a způsobují nemoce.

Dr. Günter Enderlein vysvětloval vznik nemocí takto:

„Každá prudká změna nebo narušení vnitřního prostředí těla může jinak neškodnému mikroorganismu umožnit aby se vyvinul až do určitého stavu cyklického vývoje, do formy způsobující onemocnění…“

 

 

 

Jitka Čekalová

Centrum zdraví Vysočina.

Moderní lékařství uvádí, že nemoc je způsobena bakteriemi, které do těla vstupují z vnějšku. Abychom ji mohli léčit, musíme vetřelce rozpoznat a vytvořit lék, který tuto formu zlikviduje. Díky tomu se obecně rozšířilo používání antibiotik, což vyústilo v  řadu problémů, jako jsou např. plísně, degenerativní choroby nebo oslabení imunitního systému. Naproti tomu Dr. Enderlein odhalil, že původ choroby je uvnitř člověka. Vyvinul léčebné prostředky, které pracují podle životního cyklu mikroorganizmů. Z práce Dr. Enderleina lze uvést několik výsledků jako příklad – krev není sterilní nebo bez mikrobů, choroba znamená narušení symbiózy nebo disbiózu, patogenní mikroby lze přeměnit na jejich nejnižší vývojová stadia a pak je vyloučit.

Je nesmyslné pouze bojovat s nemocí, zabíjet viry a bakterie, protože to představuje jen vnější, viditelný symptom. Je nutné odstranit příčinu nerovnováhy uvnitř organizmu. To ovšem vyžaduje zcela nový medicínský přístup.

Přírodní naturopatická léčba a homeopatie se o to již dávno snaží. A jako terapeuti školení v naturopatických disciplínách s rozsáhlou praxí sdílíme tuto Enderleinovu myšlenku.

 

Jitka Čekalová

Centrum zdraví Vysočina.

 

Komentáře jsou uzavřeny.